İstanbul Üniversitesi Biyoloji bölümü ile Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü öğrencileri harabe binada eğitim görmeye zorlanıyorlar

03 Eki 2019

Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 2015 yılında yıkılan ve o tarihten bu yana kendi derslik ve laboratuvarlarında eğitim göremeyen İstanbul Üniversitesi Biyoloji bölümü ile Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü öğrencileri, kendilerine tahsis edilmesini bekledikleri yeni binanın Diş Hekimliği Fakültesi’ne tahsis edilmeye çalışıldığını söyleyip, şuan da eğitim gördükleri Fen Fakültesi ve Botanik Binası’na hasarlı oldukları için girmeyeceklerini belirterek 1 haftalık ders boykotu kararı aldıklarını, basın açıklamasıyla duyurdular.

Fen Fakültesi ve Botanik Binasındaki dersliklerde, duvarlarda kırıkların olduğu, bu kırıklardan şantiye demirlerinin gözüktüğü görülmekte. Binanın dış cephesindeki çatlakların bulunduğu, içerisi de harabeye dönmüş olmasına rağmen öğrenciler burada eğitim görmeye zorlanıyorlar. Öğrenciler, 1 haftalık ders boykotu açıklamasıyla birlikte fakülte içerisinde eylemlerine devam ediyorlar.

benzer haberler
YDG - Yeni demokrat Gençlik / Amaç ve İlkeler

YDG Üniversite Bülteni

YDG Üniversite Bülteni

YDG Üniversite Bülteni

              
              

ydg-arsiv

ydg-arsiv
SOSYAL MEDYA